Regulamin

§ 1 Postanowienie ogólne.

 1. Administratorem strony rating24.pl jest jej właściciel.
 2. Użytkownik jest osobą przeglądającą stronę.
 3. Użytkownik przeglądający stronę deklaruje iż będzie to robił przestrzegając niniejszy regulamin, prawo obowiązujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz w taki sposób aby nie naruszyć praw osób trzecich lub praw właściciela.
 4. Celem strony jest prezentacja w przejrzysty sposób danych na temat przedsiębiorstw zarejestrowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 2 Odpowiedzialność za zamieszczone treści.

 1. Informacje zamieszczone na stronie pochodzą z legalnie dostępnych źródeł. Są one aktualizowane na bieżąco jednak właściciel strony nie udziela gwarancji, że w chwili przeglądania strony przez użytkownika wszystkie treści są aktualne i kompletne.
 2. Właściciel zwraca się z prośbą o poinformowanie, jeśli użytkownik korzystający z serwisu zauważy zamieszczone w nim błędne informacje. Może to uczynić za pomocą formularza kontaktowego.

§ 3 Wykorzystywana technologia.

 1. Mimo starań, właściciel nie może zagwarantować iż przy cyfrowym przetwarzaniu danych mogą wystąpić błędy.
 2. W zależności od systemu operacyjnego użytkownika oraz indywidualnych ustawień przeglądarki jak i jej wersji mogą występować różnice w wyświetlaniu treści.
 3. Strona zapewnia najlepsze wyświetlanie treści przy spełnieniu parametrów takich jak: ostatnie wersje Chrome, Firefox, Safari, Edge, oraz Internet Explorer 11.

§ 4 Prawa autorskie.

 1. Logotyp oraz inne grafiki oraz treści zamieszczone na stronie są objęte międzynarodowym prawem autorskim.
 2. Naruszenie licencji i praw autorskich przez Użytkownika skutkuje odpowiedzialnością prawną określoną w szczególności w przepisach ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, przepisach kodeku cywilnego lub przepisach prawa prasowego.

§ 5 Postanowienie końcowe.

 1. Mimo dołożenie wszelkich starań, Właściciel nie gwarantuje poprawnego działania strony. W przypadku wystąpienie awarii lub przerw w jej funkcjonowaniu zostaną podjęte kroki aby naprawić zaistniałą sytuację.
 2. Jeżeli użytkownik chciałby zgłosić sugestie lub zadać pytanie odnośnie funkcjonowania strony może to uczyć poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na podstronie kontakt.
 3. Dane osobowe takie jak imię, nazwisko, adres email przesłany przez formularz kontaktowy nie są przechowywane.
 4. Właściciel strony zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w każdym momencie jego obowiązywania.